LX 90

LX 90 är en lätt och snabb rund vibroplatta, utvecklad för effektiv packning av sand, grus och blandade jordarter. Den är perfekt för användning i hörn, manhål och diken där du behöver ändra riktning och vända lätt. Som ett alternativ till stampar och backgående vibroplattor får du med denna många fördelar i en maskin.

Specifikationer
Plattans diameter, mm 450
Motor Honda GX160
Effekt, kW 3,6
Bränsle Bensin
Tjänstevikt, kg 96
Frekvens, Hz 75
Centrifugalkraft, kN 16
Varvtal, m/min 22
H/A -handtagsvibrationer, m/s2 6,1
Ljudeffekt, garanterad, dB(A) 104
Ljudtryck vid användarens öra, dB(A) 92
L x B x H, mm 450×450×920

Mer information av säljare?

Våra säljare

AVDELNING STOCKHOLM SYD

Namn och titel Telefon Mobilnummer Epost
Torbjörn Hellberg
Säljare
08 500 741 83 070 285 11 93 torbjorn.hellberg@kh-maskin.se
André Gardelin
Säljare
08 500 741 82
072 522 43 00
Leif Hoffman
Uthyrning
08 500 741 84 070 285 40 88 leif.hoffman@kh-maskin.se
Emilia Sundman / Föräldraledig
Reservdels- och logistikchef
08 500 741 72 070 685 14 81
Sebastian Princis
Reservdelar
08 500 741 86 070 381 11 80 sebastian.princis@kh-maskin.se
Nichlas Bäckvik
Reservdelar
08 500 741 80
070 285 18 19

AVDELNING STOCKHOLM NORR

Namn och titel                                                     Telefon Mobilnummer Epost
Anton Holmstrand
Säljare / Uthyrning
08 500 741 71 073 660 59 08 anton.holmstrand@kh-maskin.se

AVDELNING GÖTEBORG

Namn och titel                                          Telefon Mobilnummer Epost
Mats Andersson
Säljare
031 383 03 04 073 660 59 01 mats.andersson@kh-maskin.se
Björn Elander
Säljare
031 383 03 05 073 660 59 05 bjorn.elander@kh-maskin.se
Tobias Kalkemyr
Reservdelar
031 383 03 01 073 660 59 00 tobias.kalkemyr@kh-maskin.se
Tony Noor
Reservdelar / Gummilarver
031 383 03 03 073 660 59 03 tony.noor@kh-maskin.se
Uthyrning 031 383 03 40